Masažeri za vlasište i rast kose – čudotvorci ili marketinški trik?
Masažeri za vlasište i rast kose – čudotvorci ili marketinški trik?

Masažeri za vlasište i rast kose –
čudotvorci ili marketinški trik?

Jedan od najčešćih i pritom najpristupačnijih gadgeta koje viđamo online je svakako masažer za vlasište. Pomalo iznenađujući odabir, s obzirom na to da se niti o zdravlju, niti bitnosti njege vlasišta dosad praktički nije ni pričalo. Iz toga razloga, nije niti čudno kako nam se ovaj artikl možda i ne čini previše zanimljivim. Ipak, čitamo li recenzije i gledamo osvrte proizvoda na društvenim mrežama, ispada da ne znamo što propuštamo!

Ne samo da su pravi SPA moment kod kuće, već i zamjenjuju masažu vlasišta kakvu biste dobili u profesionalnom frizerskom salonu, a pritom i popravljaju raspoloženje, pridonose dubinskom čišćenju, potiču rast kose… Definitivno je vrijeme da ih upoznate.

Masažer za vlasište

Što je masažer za vlasište?

Originalno, vjerujemo da ste pomislili na žičani alat kojim se pruža samostalna masaža vlasišta. Ipak, ovoga puta riječ je i o najčešće plastičnom i silikonskom gadgetu nalik na četku koji se koristi na suhoj ili mokroj kosi. Kreiran je tako da je iznimno praktičan za samostalnu uporabu i prilagođava se dlanu uz kratku dršku koja savršeno sjeda među prste.

Masažeri za vlasište su namijenjeni za sve tipove kose i mogu pokazati benefit baš u svakoj rutini njege kose. Štoviše, fantastičan su prvi korak želite li pojačati djelovanje svih suplemenata i tretmana koje koristite za kosu.

Na kojem principu djeluje masažer za vlasište?

Masažer vlasišta djeluje na principu masaže, a nekada i vibracija, kako bi poboljšao cirkulaciju u vlasištu i opustio mišiće. Ovaj uređaj obično ima meke silikonske ili gumene čepove koje nježno masiraju vlasište.

Prvi i najočitiji benefit masažera vlasišta jest opuštanje mišića. Osim što je iznimno ugodno, može pridonijeti opuštanju nelagode i napetosti u vlasištu, a pritom će smanjiti i glavobolje uzrokovane napetošću mišića.

Nadalje, pomažu poboljšati cirkulaciju krvi u vlasištu. Tako povećavaju dotok kisika i hranjivih tvari do folikula kose, što rezultira jačom i zdravijom kosom, ali i bržim rastom kose. Naime, i poboljšana cirkulacija i masaža mogu potaknuti folikule da brže proizvode kosu te da je ona čvršća, jača, otpornija i generalno zdravija. Tako da masažeri glave zapravo mogu pomoći i u smanjenju gubitka kose i u poticanju rasta nove kose.

Koji su benefiti masažera vlasišta?

• Poticanje cirkulacije koja potiče i rast kose
• Rade svojevrstan piling vlasišta čime skidaju mrtve stanice kože, prhut, perutavu kožu te nakupine proizvoda i nečistoće
• Poticanje boljeg raspoloženja

Koji su benefiti masažera vlasišta za raspoloženje?

Potiču poboljšanje raspoloženja i veći osjećaj mira

Masaže generalno povezujemo s opuštanjem, tako da niti masaže vlasišta nisu iznimka. Štoviše, istraživanja su pokazala kako masaže vlasišta poboljšavaju kako mentalno, tako i sveopće zdravlje, jer vas prije svega rješavaju stresa i opuštaju. Uz to, mogu potaknuti ispuštanje serotonina, hormona koji uvelike pridonosi podizanju raspoloženja. Dovoljno je svega 5 minuta dnevno za savršenu dozu opuštanja, a kaže se i kako je 5 minuta masaže vlasišta idealno za dokazano poticanje rasta kose.

Masažer za vlasište

Potiče zdravu bliskost

Vjerovali ili ne, masaža vlasišta je idealan način za poticanje zdrave bliskosti i povezivanje kroz snagu dodira. Naime, u nekim kulturama je običaj da se članovima obitelji masira vlasište kako bi se pospješilo opće blagostanje, opuštanje i radost. Razmjena masaža vlasišta s partnerom, prijateljima ili članovima obitelji potiče proizvodnju hormona oksitocina i tako vas povezuje, stvara osjećaj bliskosti i sigurnosti.

Smanjuje napetost mišića

Vaš frizer može shvatiti jeste li pod stresom već na sam dodir vašeg vlasišta! Čak i mišići glave se s vremenom mogu zgrčiti pod stresom ili kao posljedica lošeg držanja, što može uzrokovati i tupe glavobolje.

Napetost vlasišta može rezultirati suženim krvnim žilama, što može smanjiti dotok krvi u folikul dlake. Također može utjecati na napetost vratnih i leđnih mišića, što može uzrokovati migrene i bolove u leđima — simptome potaknute naprezanjem kralježnice uzrokovano provođenjem cijelog dana pogrbljeni nad računalom. Osim rada na opuštanju i boljem držanju, rješenje se može pronaći u vidu redovitih masaži vlasišta.

Masažer za vlasište

Poboljšava rad živčanog sustava

Iznenadili biste se koliko masaže vlasišta mogu doprinijeti vašem središnjem živčanom sustavu – a rezultat je praktički odmah osjetan! Korištenje masažera za vlasište na sebi može podržati živčani sustav promičući zdrav protok krvi i cirkulaciju, optimizirajući prirodne sposobnosti iscjeljivanja vašeg tijela i pomažući tijelu da se bolje uravnoteži i uskladi. Masaža svih vrsta, uključujući masažu vlasišta, pomaže u poticanju osjećaja ugode i tjelesne koherentnosti koji mogu poboljšati zdravlje živčanog sustava i podržati funkcije vašeg tijela.

Kako odabrati masažer za vlasište za svoju kosu?

Masažeri za vlasište su više manje prilagođeni za sve tipove kosa. Ipak, pronalazimo dvije razlike. Postoje masažeri s grubljim čekinjama i oni su idealni za sve koji imaju problema s taloženjem proizvoda na vlasište.

S druge strane, imate li osjetljivo vlasište, preporučljivije je koristiti masažere sa silikonskim čepićima ili čekinjama jer su nježniji i manja je mogućnost iritacije i pucanja kose.

Kako koristiti masažer za vlasište?

Masažere za vlasište možete koristiti na suhoj i na mokroj kosi. Želite li ga koristiti na suhoj kosi, preporučuje se nježnije masiranje vlasišta, bez povlačenja po glavi, već mini cirkularnim masažama koje selite s točke na točku po vlasištu. Želite li dodatno raditi na poticanju rasta kose, preporučuje se koristiti uz kakvo ulje, primjerice, s piskavicom, ricinusom, ružmarinom…

Želite li koristiti masažer na mokroj kosi, korištenje je još jednostavnije. Podijelite kosu na razdjeljak i nanesite šampon, masku ili tretman za kosu te masirajte vlasište na jednak način kako biste radili na suhoj kosi. Doduše, ovdje pritisak može biti i nešto jači, jer radi šampona nećete riskirati čupanje ili trganje kose.

Nakon svake uporabe masažera temeljito ga očistite i operite od viška proizvoda te pohranite na suho mjesto.

Koliko često trebate koristiti masažer za vlasište?

Ovisno o tome što želite postići, toliko često ćete koristiti masažer za vlasište. Naime, želite li samo opuštanje, možete ga koristiti svakodnevno. Želite li potaknuti rast kose, predlaže se masirati glavu svaki dan do 5 minuta. S druge strane, potaknut ćete rast kose i sve da radite masažu vlasišta samo kod pranja kose…

Želite li pak samo napraviti dubinsko čišćenje kod pranja kose, dovoljno je koristiti jednom do triput tjedno.

Foto: Unsplash, Pexels, Instagram (@k.els.e.y, @idaerikssoon, @hannaschonberg)

Učitati još
Zatvori