Objavljene su nominacije za Oscara 2021.!

Objavljene su nominacije za
Oscara 2021.!

Nomadland

Nakon neizvjesnosti hoće li se dodjela uopće održati, koji će filmovi uopće ući u obzir, iščekivanja bilo kakvih vijesti i odgodi dodjele na travanj – stigle su službene nominacije za Oscar 2021. godine!

Nick Jonas i Priyanka Chopra upravo su virtualno proglasili nominirane filmove, glumice, glumce, redatelje i sve druge kreativce i umjetnike koji se natječu za prestižnu filmsku nagradu.

Jesu li se naša očekivanja i predviđanja za nominacije ostvarila? Donosimo popis!

Najbolji film

  • ‘The Father’
  • ‘Judas and the Black Messiah’
  • ‘Mank’
  • ‘Minari’
  • ‘Nomadland’
  • ‘Promising Young Woman’
  • ‘Sound of Metal’
  • ‘The Trial of the Chicago 7’

Najbolji redatelj

  • Thomas Vinterberg, ‘Another Round’
  • David Fincher, ‘Mank’
  • Lee Isaac Chung, ‘Minari’
  • Chloé Zhao. ‘Nomadland’
  • Emerald Fennell, ‘Promising Young Woman’

Najbolja glumica

  • Viola Davis, ‘Ma Rainey’s Black Bottom’
  • Andra Day, ‘The United States v. Billie Holiday’
  • Vanessa Kirby, ‘Pieces of a Woman’ 
  • Frances McDormand, ‘Nomadland’
  • Carey Mulligan, ‘Promising Young Woman’

Najbolji glumac

  • Riz Ahmed, ‘Sound of Metal’
  • Chadwick Boseman, ‘Ma Rainey’s Black Bottom’
  • Anthony Hopkins , ‘The Father’
  • Gary Oldman, ‘Mank’
  • Steven Yeun, ‘Minari’

Najbolja sporedna glumica

  • Maria Bakalova , ‘Borat Subsequent Moviefilm’
  • Glenn Close, ‘Hillbilly Elegy’
  • Olivia Colman, ‘The Father’
  • Amanda Seyfried, ‘Mank’
  • Youn Yuh-jung, ‘Minari’

Najbolji sporedni glumac

  • Sacha Baron Cohen, ‘The Trial of the Chicago 7’
  • Daniel Kaluuya, ‘Judas and the Black Messiah’
  • Leslie Odom Jr., ‘One Night in Miami’
  • Paul Raci, ‘Sound of Metal’
  • Lakeith Stanfield, ‘Judas and the Black Messiah’

Najbolji film na stranom jeziku

  • ‘Another Round’
  • ‘Better Days’
  • ‘Collective’
  • ‘The Man Who Sold His Skin’
  • ‘Quo Vadis, Aida?’

Najbolji animirani film

  • ‘Onward’ 
  • ‘Over the Moon’
  • ‘Shaun the Sheep Movie: Farmageddon’
  • ‘Soul’
  • ‘Wolfwalkers’

Najbolji originalni scenarij

  • ‘Judas and the Black Messiah,’ Will Berson, Shaka King, Keith Lucas, Kenneth Lucas
  • ‘Minari,’ Lee Isaac Chung 
  • ‘Promising Young Woman,’ Emerald Fennell 
  • ‘Sound of Metal,’ Abraham Marder, Darius Marder, Derek Cianfrance 
  • ‘The Trial of the Chicago 7,’ Aaron Sorkin 

Najbolji dokumentarni film

  • ‘Collective’
  • ‘Crip Camp’
  • ‘The Mole Agent’
  • ‘My Octopus Teacher’
  • ‘Time’

Cijelu listu nominiranih u svim kategorijama pogledajte ovdje.

Preporuka

Zatvori