

Kad dječji san postane stvarnost: Otvoren Lego paviljon za igru napravljen u potpunosti od kockica
U srcu londonskog Kensington Gardensa ovog je ljeta niknuo pravi raj za ljubitelje igre i kreativnosti – LEGO Play Pavilion, živopisna i interaktivna instalacija u potpunosti izrađena od LEGO kockica. Ovaj besplatan paviljon otvoren je za sve posjetitelje, a nastao je kao rezultat suradnje LEGO Grupe, Serpentine galerije i renomiranog britanskog arhitekta Sir Petera Cooka.
Ovaj paviljon, osim što je arhitektonska atrakcija, kulturni je i edukativni prostor koji slavi moć igre kao temeljne ljudske potrebe. Projekt je pokrenut povodom Svjetskog dana igre, 11. lipnja, s ciljem poticanja kreativnog izražavanja i međugeneracijske suradnje kroz igru.
Igra kao alat za promjenu
Arhitekt Sir Peter Cook, poznat po svojem nekonvencionalnom pristupu i vizionarskim idejama, dizajnirao je paviljon kao svojevrsni kazališni prostor pun iznenađenja i skrivenih kutaka.
Tijekom ljeta, LEGO Play Pavilion postaje pozornica za niz kreativnih i edukativnih radionica koje su u potpunosti besplatne, ali se prethodno trebaju rezervirati. Program uključuje glazbene i likovne radionice, modne i dizajnerske aktivnosti te čak i šetnje prirodom. Cilj je potaknuti kolektivnu igru, maštovito istraživanje i stvaranje zajednice kroz zajedničku aktivnost.
O arhitektu
Sir Peter Cook jedno je od najvažnijih imena suvremene arhitekture. Kao suosnivač utjecajne grupe Archigram šezdesetih godina, svojim je radom zauvijek promijenio način na koji doživljavamo arhitekturu, tehnologiju i društvo. Njegova djela nalaze se u najuglednijim svjetskim muzejima, a svojim crtežima i predavanjima inspirira generacije mladih arhitekata diljem svijeta.
LEGO Play Pavilion je otvoren do 10. kolovoza, a više informacija i rezervaciju radionica pronađite ovdje.
Foto: Instagram (@serpentineuk)