‘La La Land’ je pomeo BAFTA nagrade

Ryan Goslin i Emma Stone, film La La Land

Do dodjele Oscara ostala su još dva tjedna, a sinoćnja dodjela nagrada BAFTA u Londonu samo je potvrdila što su dodjele Golden Globes naznačile – apsolutni pobjednik ove godine jest film ‘La La Land’. Film ‘La La Land’ bio je nominiran u 11 kategorija, a odnio je pet pobjeda, uključujući onu za najbolju glavnu glumicu Emmu Stone i za najboljeg režisera Damiana Chazellea.

‘Manchester By The Sea’ i ‘Lion’ bila su jedina druga dva filma koja su osvojili više od jedne nagrade, naravno uz ‘La La Land’. Casey Affleck je osvojio nagradu za najboljeg glavnog glumca, dok je Kenneth Lonergan osvojio nagradu za najbolji scenarij za ‘Manchester By The Sea’. Dev Patel je osvojio nagradu za najboljeg sporednog glumca u filmu ‘Lion’. Možda iznenađujuće, filmovi ‘Moonlight’ i ‘Nocturnal Animals’ nisu osvojili nagrade, unatoč brojnim nominacijama (‘Nocturnal Animals’ je bio nominiran u čak devet kategorija!), no canneski pobjednik, film ‘Daniel Blake’ osvojio je svoju prvu BAFTA nagradu – onu za najbolji britanski film.

la-la-land-naslovna-2

La La Land

Cijeli popis nagrada možete pročitati niže:

Najbolji film: ‘La La Land’

Najbolji britanski film: ‘I, Daniel Blake’

Najbolji režiser: Damien Chazelle, ‘La La Land’

Najbolji glumac: Casey Affleck, ‘Manchester by the Sea’

Najbolja glumica: Emma Stone, ‘La La Land’

Najbolji sporedni glumac: Dev Patel, ‘Lion’

Najbolja sporedna glumica: Viola Davis, ‘Fences’

Najbolji film na stranom jeziku: ‘Son of Saul’

Najbolji dokumentarni film: ’13th’

Najbolji animirani film: ‘Kubo and the Two Strings’

Najbolji snimatelj: Linus Sandgren, ‘La La Land’

Najbolji originalni scenarij: Kenneth Lonergan, ‘Manchester by the Sea’

Najbolji adaptirani scenarij: Luke Davies, ‘Lion’

Najbolja montaža: John Gilbert, ‘Hacksaw Ridge’

Najbolja produkcija: Stuart Craig i Anna Pinnock, ‘Fantastic Beasts and Where to Find Them’

Najbolja kostimografija: Madeline Fontaine, ‘Jackie’

Najbolja šminka i frizura: J. Roy Helland i Daniel Phillips, ‘Florence Foster Jenkins’

Najbolji zvuk: Claude La Haye, Bernard Gariépy Strobl i Sylvain Bellemare, ‘Arrival’

Najbolji vizualni efekti: Robert Legato, Dan Lemmon, Andrew R. Jones i Adam Valdez, ‘The Jungle Book’

Najbolji britanski kratki animirani film: ‘A Love Story’

Najbolji britanski kratki film: ‘Home’

The EE Rising Star Award: ‘Tom Holland’

Najbolja originalna glazba: Justin Hurwitz, ‘La La Land’

Nagrada za izniman debi britanskog pisca, režisera ili producenta u 2017. pripala je Babak Anvari (pisac i režiser) za film ‘Under the Shadow’ i Emily Leo, Oliveru Roskill i Lucanu Tohu za produkciju. Više detalja o nagradama možete naći na BAFTA.

Foto: Screenshot

 

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurala bolje korisničko iskustvo i funkcionalnost. Koristeći našu stranicu slažete se s korištenjem kolačića. više informacija

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurala bolje korisničko iskustvo i funkcionalnost. Koristeći našu stranicu slažete se s korištenjem kolačića.

Zatvori