Nakon kratkog izbivanja, Baš Naš se ovog Adventa vraća na glavni Trg. Sprema se sjajan glazbeni program
Nakon kratkog izbivanja, Baš Naš se ovog Adventa vraća na glavni Trg. Sprema se sjajan glazbeni program

Nakon kratkog izbivanja, Baš Naš se ovog Adventa vraća na glavni Trg. Sprema se sjajan glazbeni program

Na Trg bana Josipa Jelačića, središnje mjesto zagrebačkog Adventa u Zagrebu, dolazi Baš Naš – Zagrebački spomenar, novo poglavlje poznatog festivala koji ove godine simbolizira povratak toplini, tradiciji i vrijednostima koje povezuju generacije. Pod svjetlima glavnog gradskog trga, uz mirise domaćih jela, glazbene note i priče koje su obilježila djetinjstva, Baš Naš poziva posjetitelje da ponovno dožive čaroliju adventa kakvog je Zagreb oduvijek znao ispričati – s dušom, emocijom i zajedništvom.

Svaki segment ovogodišnjeg programa pažljivo je osmišljen kako bi pružio iskustvo koje spaja prošlost i sadašnjost, tradiciju i stvaralaštvo. Tržnica uspomena okupit će domaće obrtnike i kreativce čiji proizvodi nose toplinu ručnog rada i zagrebačkih radionica. Od ukrasa i prirodne kozmetike do igračaka, suvenira i blagdanskih delicija, svaki predmet na tržnici pričat će vlastitu priču, a posjetitelji će sa sobom moći ponijeti uspomenu koja ima vrijednost i poruku.

Baš Naš

Što sve čeka posjetitelje?

S druge strane, Rukotvornica će vikendom od 14 do 16 sati donijeti niz kreativnih radionica za različite uzraste. Izrada orašara, božićnih vijenaca, keramičkih šalica, makrame privjesaka, kulinarska radionica za djecu i likovne radionice probudit će maštu sudionika.

Svake subote i nedjelje od 12 do 14 sati, Kazališne čarolije donijet će priče u suradnji s kazalištima Mala scena, La La Land, FAKin teatrom i Kazališnom družinom Emma. Predstave će zasigurno oduševiti najmlađe posjetioce, a nakon nekih izvedba očekuje ih i darivanje Djeda Božićnjaka.

Posebno mjesto u programu zauzima Glazbeni zagrljaj pod pokroviteljstvom OTP banke, koji će povezati generacije. Na pozornici će se izmjenjivati izvedbe mladih glazbenih talenata u suradnji s Muzičkom akademijom te nastupi poznatih izvođača i bendova, među kojima su Nika Turković, Ante Gelo & bend, Tragovi, Grooversi, Kids from the Sky, ZGroove band i mnogi drugi.

Program uključuje i tematske večeri poput ABBA x Mamma Mia i Taking the Trash Out partyja, uz svakodnevne DJ setove koji će donijeti veseli ritam i dobru energiju u samo srce grada.

Baš Naš
Baš Naš

Zagrebački spomenar

Dodatnu inovativnost donosi koncept Zagrebačkih priča: Kad uspomene ožive, koji će u pet staklenih paviljona predstaviti male svjetove između bajke, muzejske čarolije i zaboravljenih razglednica iz djetinjstva. Ovaj jedinstven sadržaj nastaje u kreativnoj i kuratorski vođenoj suradnji sa Zdenkom Bašićem i Muzejom zaboravljenih priča.

Inspirirani starim slikovnicama koje su nekada krasile dječje sobe, paviljoni će pričati tematske priče koje prizivaju blagdanski ugođaj tradicije i predaja skrivenih u srcu starogradskih ulica i vizura Zagreba. Svaka priča bit će popraćena audio-naracijom dostupnom putem QR koda, čime je sadržaj pristupačan i slijepim i slabovidnim osobama.

Neizostavan dio doživljaja čini i Bakina kuharica s autentičnim jelima i napitcima, pripremljenima prema tradicionalnim receptima s daškom suvremenosti. Od mirisnog kuhanog vina i domaćih kobasica do inovativnih deserata, svaki zalogaj bit će priča za sebe.

Baš Naš

Opće informacije

Uz bogat glazbeni, kazališni i kreativni program, Baš Naš – Zagrebački spomenar njeguje i vrijednosti zajedništva i solidarnosti. Svakog radnog dana od 11 do 12 sati održavat će se happy hour za umirovljenike, tijekom kojeg će im biti dostupni topli napitci i blagdanski zalogaji po povoljnijim cijenama.

Posebna pažnja posvećena je i ekološkim rješenjima. Svi ugostitelji koriste biorazgradivu ambalažu za posluživanje hrane, a uvode se i čaše te posebno osmišljene i dizajnirane keramičke šalice za višekratnu upotrebu, čime se eliminira čak 70% plastike. Sav se otpad razvrstava, a posjetitelje se također potiče da koriste javni prijevoz.

Porgram Baš Naš održat će se od 29. studenog 2025. do 7. siječnja 2026. godine. Više informacija pratite na linku.

Opće informacije:

Radno vrijeme:
ponedjeljak – četvrtak: 11:30 – 23:00
petak: 11:30 – 00:00
subota: 10:00 -00:00
nedjelja: 10:00 – 23:00

Lokacija: Trg bana Joispa Jelačića

Društvene mreže:
Facebook i Instagram 

Foto: Promo

Učitati još
Zatvori