Njega stopala uz prirodne recepte

Njega stopala uz prirodne recepte

Iako nisu izložena pogledima, stopala puno otkrivaju. Često nepravedno zanemaren dio tijela zaslužuje kraljevski tretman. Ovisno o godišnjem dobu, možete im pružiti hidrataciju i lijep izgled. Zimi koža na nogama zbog vanjskih utjecaja i hladnoće postaje suha i iako je skrivena u toplu obuću i odjeću, vapi za tretmanom koji će joj pružiti glatkoću i podatnost. Nedovoljan unos tekućine, nepravilna prehrana, klima, starenje, utječu na izgled naše kože. Osim pravilne prehrane, unosa dovoljne količine vitamina i minerala za sjaj kože, možete isprobati prirodne recepte za njegu stopala.

kokosovoulje2

S dolaskom toplijih dana, naglo odbacujemo zimsku odjeću i obuću i naša stopala dolaze u prvi plan. Nježna i glatka koža postaje prioritet ali u užurbanom tempu života teško je naći vremena za ovu rutinu uljepšavanja. Važnost njege čitavog tijela treba postati dio svakodnevne rutine tijekom cijele godine. Ako nemate vremena za posjete kozmetičkom salonu, napravite spa oazu u vlastitom domu.

njega3

Odgovarajuća njega započinje kupkom koja omekšava kožu i opušta umorne noge. U posudu s vodom otopite sapun, gel za tuširanje ili ulje. Vodi se može dodati mirisna esencija, eterično ulje ili neki drugi proizvod koji će vaša stopala pripremiti za piling. Maslinovo ulje, limun ili sol idealni su saveznici za pedikuru iz kućne radinosti. Nakon 10 do 15 minuta namakanja u vodi, piling će dodatno odstraniti mrtve stanice. Za prirodan piling može se upotrijebiti mješavina maslinovog ulja, smeđeg šećera i morske soli. S njom je potrebno dobro istrljati suha područja na stopalima, a odumrle stanice mogu se uspješno ukloniti i strugalicom za pete. Rižino brašno se također može korisiti kao prirodan piling. Piling možete raditi 1-2 puta dnevno.

njegastopala

Hidratacija stopala počiva na kvalitetnim proizvodima koji ne sadrži štetne sastojke pa ih možete koristiti svakodnevno. Hidratantna krema ili losion koji možete sami napraviti pomoću prirodnih sastojaka, učinkovita je alternativa. Kokosovo ulje, ulje badema, shea maslac možete koristiti umjesto kreme za stopala a dostupna su u trgovinama zdrave hrane i prirodne kozmetike. Dok nanosite kremu, možete i lagano masirati stopala.

Masaža stopala blagotvorno djeluje na cijeli organizam. Nad laganom vatrom, u manjoj posudi zagrijte 20 g naribanog ili usitnjenog pčelinjeg voska te dvije manje šalice bademovog ulja. Miješajte sve dok se vosak potpuno ne rastopi. Nakon toga sklonite posudu sa štednjaka, a cjelokupni napravljeni sadržaj izlijte u dvije sterilizirane staklenke i dobili ste vlastitu kremu za stopala. Med, vazelin te ružina vodica su još neki od prirodnih načina njege stopala. Oporavak suhe i ispucale kože učinit će vaša stopala primamljivima kada obujete svoje omiljene sandale.

Foto: Shutterstock

Učitati još
Zatvori