Objavljene nominacije za nagradu koja određuje Oscare

1-call-me-by-your-name-2.w710.h473.2x

Call Me by Your Name

Critics’ Choice Awards

The Broadcast Film Critics Association (BFCA) i Broadcast Television Journalists Association (BTJA) objavili su nominacije za 23. dodjelu Critics’ Choice Awards. Pobjednici će biti uživo objavljeni na gala večeri u četvrtak, 11. siječnja 2018. Live prijenos moći će se pratiti putem live streama te na The CW Network kanalu od 20 sati po lokalnom vremenu.

Film koji apsolutno predvodi u nominacijama

Film koji definitivno vodi jest The Shape of Water s čak 14 nominacija – za najbolji film, najbolju žensku glavnu ulogu, najbolju mušku sporednu ulogu, najbolju žensku sporednu ulogu, najbolju režiju, najbolji scenarij, kameru, dizajn, montažu, kostimografiju, frizuru i šminku, vizualne efekte, u kategoriji najboljeg SF i horor filma i za najbolju glazbu.

'Dunkirk'

Dunkirk

Ostale nominacije

Call Me By Your Name, Dunkirk, Lady Bird i The Post kotiraju dosta visoko s po osam nominacija svaki i svi se natječu za najbolji film i najbolju režiju. Osim njih filmski hit ove jeseni Blade Runner 2049 ima sedam nominacija, slijedi ga The Big Sick i Three Billboards Outside Ebbing, Missouri sa šest nominacija te Get Out i I, Tonya s pet nominacija.

Netflixova ovogodišnja dominacija

Od velikih kuća definitivno vodi Netflix kojoj je ova godina bila iznimno uspješna. Netflix je nominiran ukupno dvadeset puta, a slijede ga HBO i FX te ABC s dvanaest nominacija. Nominirane serije su: Feud: Bette and Joan (FX), Big Little Lies (HBO) and Fargo (FX), Glow (Netflix), American Gods(Starz), Black-ish (ABC), Game of Thrones (HBO), Godless (Netflix), The Good Fight (CBS All Access), The Handmaid’s Tale (Hulu), The Marvelous Mrs. Maisel(Amazon), This Is Us (NBC), The Wizard of Lies (HBO). Ostale nominirane uspješnice su America’s Got Talent (NBC), American Crime (ABC), American Vandal (Netflix), Better Call Saul (AMC), The Big Bang Theory (CBS), Billions (Showtime), Chopped (Food Network), The Crown(Netflix), Dancing with the Stars (ABC), Fixer Upper (HGTV), Fresh Off The Boat(ABC), The Good Place (NBC), I Am Elizabeth Smart (Lifetime), Master of None(Netflix), Modern Family (ABC), RuPaul’s Drag Race (VH1), Silicon Valley(HBO), The Sinner (USA), Stranger Things (Netflix) i Unbreakable Kimmy Schmidt (Netflix), sve s po dvije nominacije.

Big Little Lies

Big Little Lies

2017. godina je bila jako značajna godina za film i televiziju i nakon velikog uzleta medija 2016. nastavila je istim tempom i tijekom 2017. Veliki režiseri, glumci, snimatelji i pisci oplemenili u televizijski žanr s genijalnim novim ostvarenjima, a kino platna prikazivala neka od impresivnijih filmova do sada. Dodjela Critics’ Choice Awards pokazat će nam u kojem smjeru filmska industrija ide – i to na putu do Oscara.

I, nominirani su…

NAJBOLJI FILM
The Big Sick
Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
The Florida Project
Get Out
Lady Bird
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

NAJBOLJI GLAVNI GLUMAC
Timothée Chalamet, Call Me by Your Name
James Franco, The Disaster Artist
Jake Gyllenhaal, Stronger
Tom Hanks, The Post
Daniel Kaluuya, Get Out
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Gary Oldman, Darkest Hour

MV5BMGI3ZjUzYWEtMWI4Ny00MTJiLTk1MzMtMDUyNWI1YzJmMTMxXkEyXkFqcGdeQXVyNDg2MjUxNjM@._V1_SY1000_SX1500_AL_

NAJBOLJA GLAVNA GLUMICA
Jessica Chastain, Molly’s Game
Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, The Post

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC
Willem Dafoe, The Florida Project
Armie Hammer, Call Me by Your Name
Richard Jenkins, The Shape of Water
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Patrick Stewart, Logan
Michael Stuhlbarg, Call Me by Your Name

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA
Mary J. Blige, Mudbound
Hong Chau, Downsizing
Tiffany Haddish, Girls Trip
Holly Hunter, The Big Sick
Allison Janney, I, Tonya
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

I, Tonya

I, Tonya

NAJBOLJA MLADA GLUMICA / MLADI GLUMAC
Mckenna Grace, Gifted
Dafne Keen, Logan
Brooklynn Prince, The Florida Project
Millicent Simmonds, Wonderstruck
Jacob Tremblay, Wonder

NAJBOLJI GLUMAČKI SASTAV
Dunkirk
Lady Bird
Mudbound
The Post
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

NAJBOLJA REŽIJA
Guillermo del Toro, The Shape of Water
Greta Gerwig, Lady Bird
Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Christopher Nolan, Dunkirk
Luca Guadagnino, Call Me by Your Name
Jordan Peele, Get Out
Steven Spielberg, The Post

NAJBOLJI ORIGINALAN SCENARIJ
Guillermo del Toro and Vanessa Taylor, The Shape of Water
Greta Gerwig, Lady Bird
Emily V. Gordon and Kumail Nanjiani, The Big Sick
Liz Hannah and Josh Singer, The Post
Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Jordan Peele, Get Out

NAJBOLJI ADAPTIRANI SCENARIJ
James Ivory, Call Me by Your Name
Scott Neustadter and Michael H. Weber, The Disaster Artist
Dee Rees and Virgil Williams, Mudbound
Aaron Sorkin, Molly’s Game
Jack Thorne, Steve Conrad, Stephen Chbosky, Wonder

Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

NAJBOLJA KAMERA / SNIMANJE
Roger Deakins, Blade Runner 2049
Hoyte van Hoytema, Dunkirk
Dan Laustsen, The Shape of Water
Rachel Morrison, Mudbound
Sayombhu Mukdeeprom, Call Me by Your Name

NAJBOLJI PRODUKCIJSKI DIZAJN
Paul Denham Austerberry, Shane Vieau, Jeff Melvin, The Shape of Water
Jim Clay, Rebecca Alleway, Murder on the Orient Express
Nathan Crowley, Gary Fettis, Dunkirk
Dennis Gassner, Alessandra Querzola, Blade Runner 2049
Sarah Greenwood, Katie Spencer, Beauty and the Beast
Mark Tildesley, Véronique Melery, Phantom Thread

NAJBOLJA MONTAŽA
Michael Kahn, Sarah Broshar, The Post
Paul Machliss, Jonathan Amos, Baby Driver
Lee Smith, Dunkirk
Joe Walker, Blade Runner 2049
Sidney Wolinsky, The Shape of Water

NAJBOLJA KOSTIMOGRAFIJA
Renée April, Blade Runner 2049
Mark Bridges, Phantom Thread
Jacqueline Durran, Beauty and the Beast
Lindy Hemming, Wonder Woman
Luis Sequeira, The Shape of Water

NAJBOLJA FRIZURA I ŠMINKA
Beauty and the Beast
Darkest Hour
I, Tonya
The Shape of Water
Wonder

NAJBOLJI VIZUALNI EFEKTI
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Thor: Ragnarok
War for the Planet of the Apes
Wonder Woman

NAJBOLJI ANIMIRANI FILM
The Breadwinner
Coco
Despicable Me 3
The LEGO Batman Movie
Loving Vincent

NAJBOLJI AKCIJSKI FILM
Baby Driver
Logan
Thor: Ragnarok
War for the Planet of the Apes
Wonder Woman

Lady Bird 8

Lady Bird

NAJBOLJA KOMEDIJA
The Big Sick
The Disaster Artist
Girls Trip
I, Tonya
Lady Bird

NAJBOLJI GLAVNI GLUMAC U KOMEDIJI
Steve Carell, Battle of the Sexes
James Franco, The Disaster Artist
Chris Hemsworth, Thor: Ragnarok
Kumail Nanjiani, The Big Sick
Adam Sandler, The Meyerowitz Stories (New and Selected)

NAJBOLJA GLAVNA GLUMICA U KOMEDIJI
Tiffany Haddish, Girls Trip
Zoe Kazan, The Big Sick
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Emma Stone, Battle of the Sexes

NAJBOLJI SF ILI HOROR FILM
Blade Runner 2049
Get Out
It
The Shape of Water

NAJBOLJI STRANI FILM
BPM (Beats Per Minute)
A Fantastic Woman
First They Killed My Father
In the Fade
The Square
Thelma

NAJBOLJA PJESMA
“Evermore,” Beauty and the Beast
“Mystery of Love,” Call Me by Your Name
“Remember Me,” Coco
“Stand Up For Something,” Marshall
“This Is Me,” The Greatest Showman

NAJBOLJA GLAZBA
Alexandre Desplat, The Shape of Water
Jonny Greenwood, Phantom Thread
Dario Marianelli, Darkest Hour
Benjamin Wallfisch and Hans Zimmer, Blade Runner 2049
John Williams, The Post
Hans Zimmer, Dunkirk

NAJBOLJA DRAMSKA SERIJA
American Gods
The Crown
Game of Thrones
The Handmaid’s Tale
Stranger Things
This Is Us

This Is Us

This Is Us

NAJBOLJI GLAVNI GLUMAC U DRAMSKOJ SERIJI
Sterling K. Brown, This Is Us
Paul Giamatti, Billions
Freddie Highmore, Bates Motel
Ian McShane, American Gods
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Liev Schreiber, Ray Donovan

NAJBOLJA GLAVNA GLUMICA U DRAMSKOJ SERIJI
Caitriona Balfe, Outlander
Christine Baranski, The Good Fight
Claire Foy, The Crown
Tatiana Maslany, Orphan Black
Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale
Robin Wright, House of Cards

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC U DRAMSKOJ SERIJI
Bobby Cannavale, Mr. Robot
Asia Kate Dillon, Billions
Peter Dinklage, Game of Thrones
David Harbour, Stranger Things
Delroy Lindo, The Good Fight
Michael McKean, Better Call Saul

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA U DRAMSKOJ SERIJI
Gillian Anderson, American Gods
Emilia Clarke, Game of Thrones
Ann Dowd, The Handmaid’s Tale
Cush Jumbo, The Good Fight
Margo Martindale, Sneaky Pete
Chrissy Metz, This Is Us

NAJBOLJA HUMORISTIČNA TV SERIJA
The Big Bang Theory
Black-ish
GLOW
The Marvelous Mrs. Maisel
Modern Family
Patriot

NAJBOLJI GLAVNI GLUMAC U HUMORISTIČNOJ SERIJI
Anthony Anderson, Black-ish
Aziz Ansari, Master of None
Hank Azaria, Brockmire
Ted Danson, The Good Place
Thomas Middleditch, Silicon Valley
Randall Park, Fresh Off the Boat

NAJBOLJA GLAVNA GLUMICA U HUMORISTIČNOJ SERIJI
Kristen Bell, The Good Place
Alison Brie, GLOW
Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel
Sutton Foster, Younger
Ellie Kemper, Unbreakable Kimmy Schmidt
Constance Wu, Fresh Off the Boat

Will & Grace

Will & Grace

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC U HUMORISTIČNOJ SERIJI
Tituss Burgess, Unbreakable Kimmy Schmidt
Walton Goggins, Vice Principals
Sean Hayes, Will & Grace
Marc Maron, GLOW
Kumail Nanjiani, Silicon Valley
Ed O’Neill, Modern Family

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA U HUMORISTIČNOJ SERIJI
Mayim Bialik, The Big Bang Theory
Alex Borstein, The Marvelous Mrs. Maisel
Betty Gilpin, GLOW
Jenifer Lewis, Black-ish
Alessandra Mastronardi, Master of None
Rita Moreno, One Day at a Time

NAJBOLJA LIMITIRANA SERIJA
American Vandal
Big Little Lies
Fargo
Feud: Bette and Joan
Godless
The Long Road Home

NAJBOLJI TV FILM
Flint
I Am Elizabeth Smart
The Immortal Life of Henrietta Lacks
Sherlock: The Lying Detective
The Wizard of Lies

NAJBOLJI GLAVNI GLUMAC U TV FILMU ILI LIMITIRANOJ SERIJI
Jeff Daniels, Godless
Robert De Niro, The Wizard of Lies
Ewan McGregor, Fargo
Jack O’Connell, Godless
Evan Peters, American Horror Story: Cult
Bill Pullman, The Sinner
Jimmy Tatro, American Vandal

NAJBOLJA GLAVNA GLUMICA U TV FILMU ILI LIMITIRANOJ SERIJI
Jessica Biel, The Sinner
Alana Boden, I Am Elizabeth Smart
Carrie Coon, Fargo
Nicole Kidman, Big Little Lies
Jessica Lange, Feud: Bette and Joan
Reese Witherspoon, Big Little Lies

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC U TV FILMU ILI LIMITIRANOJ SERIJI
Johnny Flynn, Genius
Benito Martinez, American Crime
Alfred Molina, Feud: Bette and Joan
Alexander Skarsgård, Big Little Lies
David Thewlis, Fargo
Stanley Tucci, Feud: Bette and Joan

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA U TV FILMU ILI LIMITIRANOJ SERIJI
Judy Davis, Feud: Bette and Joan
Laura Dern, Big Little Lies
Jackie Hoffman, Feud: Bette and Joan
Regina King, American Crime
Michelle Pfeiffer, The Wizard of Lies
Mary Elizabeth Winstead, Fargo

NAJBOLJI TALK SHOW
The Ellen DeGeneres Show
Harry
Jimmy Kimmel Live!
The Late Late Show With James Corden
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon
Watch What Happens Live With Andy Cohen

NAJBOLJA ANIMIRANA TV SERIJA
Archer
Bob’s Burgers
BoJack Horseman
Danger & Eggs
Rick and Morty
The Simpsons

NAJBOLJI NESTRUKTURIRANI REALITY SHOW
Born This Way
Ice Road Truckers
Intervention
Live PD
Ride With Norman Reedus
Teen Mom

NAJBOLJI STRUKTURIRANI REALITY SHOW
The Carbonaro Effect
Fixer Upper
The Profit
Shark Tank
Undercover Boss
Who Do You Think You Are?

NAJBOLJI NATJECATELJSKI REALITY SHOW
America’s Got Talent
Chopped
Dancing With the Stars
Project Runway
RuPaul’s Drag Race
The Voice

NAJBOLJI VODITELJ / DOMAĆIH REALITY SHOWA
Ted Allen, Chopped
Tyra Banks, America’s Got Talent
Tom Bergeron, Dancing With the Stars
Cat Deeley, So You Think You Can Dance
Joanna and Chip Gaines, Fixer Upper
RuPaul, RuPaul’s Drag Race